Nieprzemijające piękno klasycznych mebli
Trendy w urządzaniu wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Jeśli nie chcesz ich gonić, a zarazem mieć dom urządzony zawsze na czasie – postaw na klasykę.
Na czym polega styl klasyczny w aranżacji wnętrz?
Styl klasyczny opiera się wszelkim zawirowaniom we wnętrzarskiej modzie. Nie znajdziesz tu technologicznych nowinek, które za kilka sezonów ustąpią innym. Znajdziesz natomiast nieprzemijającą klasę i ciepło naturalnych materiałów oraz tradycyjnego wzornictwa.
Czym charakteryzują się meble klasyczne?
Meble klasyczne, jakie możemy kupić do salonu lub sypialni dziś, nie różnią się od klasycznych mebli sprzed lat. Ich cechą charakterystyczną są naturalne materiały i tradycyjne wzornictwo.
W meblach klasycznych na próżno szukać modnych dodatków z czesanej nierdzewnej stali, czy kolorowych oklein z tworzyw sztucznych.
Klasyka to drewno i drewnopodobne okleiny, do złudzenia przypominające nieraz te, które zdobiły meble naszych rodziców i dziadków.
Warto zaznaczyć, że nie oznacza to po prostu staroświeckiej stylistyki. Nowe meble po prostu czerpią ze starej klasyki to, co najlepsze.
Szafy klasyczne – bez szkła i prowadnic, ale z klimatem
Klasyczne meble do sypialni, w tym szafy, pomimo braku nowoczesnych rozwiązań takich, jak choćby ogromne drzwi przesuwne wykładane lustrem, mają niepowtarzalny klimat. w niczym też nie ustępują szafom nowoczesnym, jeśli chodzi o funkcjonalność. Szafy klasyczne i sypialniane łoża w tym stylu, to po prostu inny meblowy świat.
Witryny i kredensy
Niezbędnym elementem wyposażenia każdego klasycznego salonu, jest kredens lub witryna, gdzie można wyeksponować za szybą dodatki w postaci ozdób z porcelany, srebra i innych materiałów dobrze komponujących się z klasycznym drewnem w tle.
Również kuchenne szafki i kredensy w stylu klasycznym, posiadają wiele przeszkleń, które dodają lekkości, klasycznym bryłom drewnianych mebli.
Jeśli chcesz urządzić salon z klasą, nie ma nic lepszego niż… klasyczne meble. Warto zainwestować w ich solidność, ponieważ nie będziesz chciał ich zmieniać przez długie lata.